Zgagawciąży

Cierpisz na zgagę podczas ciąży? Nie martw się, 82% kobiet w ciąży doświadcza tego samego.

Przyczyny i objawy

Co powoduje zgagę w ciąży? Zazwyczaj są dwa główne czynniki, z powodu których cierpisz:

  1. Hormony uwalniane w czasie ciąży rozluźniają mięśnie, które zwykle utrzymują kwas żołądkowy.

  2. W miarę wzrostu brzucha, nacisk wywierany na przełyk jest coraz większy, co powoduje większe prawdopodobieństwo pojawienia się zgagi.

Jakie są objawy zgagi podczas ciąży?

  • Wzdęcia
  • Pieczenie / ból w okolicy klatki piersiowej
  • Odbijanie
  • Cofanie się pokarmu
  • Nudności lub wymioty

Często zadawane pytania

Leki Gaviscon można stosować w ciąży. Gaviscon natychmiast łagodzi uczucie pieczenie w przełyku i zapewnia długotrwałą ochronę aż do 4 godzin.

Objawy zgagi mogą się różnić. Jeśli odczuwasz uporczywy ból lub jego intensywność narasta, zawsze skonsultuj się z lekarzem.

Tak! Napływ progesteronu i rosnące dziecko w brzuchu razem sprawiają, że zgaga w czasie ciąży staje się rzeczywistością z którą musi się zmierzyć 82% mam.

Leczenie

Zgaga podczas ciąży jest powszechna. Jednak mamy dobrą wiadomość – istnieją sposoby jej leczenia. Leki Gaviscon zostały zaprojektowane w celu natychmiastowego łagodzenia uczucia pieczenia i zapobiegania dalszemu dyskomfortowi związanemu ze zgagą także podczas ciąży. Nasze produkty tworzą barierę ochronną, która zapobiega przedostawaniu się kwasu - i innych agresorów, takich jak pepsyna i żółć - do przełyku. Specjalna formuła leków Gaviscon zawiera alginian sodu w kleistej postaci, który formuje ochronną barierę na treści żołądkowej.

Gaviscon zapewnia szybkie uczucie ulgi pozwalającej wrócić do normalnego życia.

Dawkowanie: Zwykle stosowana dawka leku Gaviscon u osób dorosłych i dzieci powyżej 12 rokużycia to 10-20 ml zawiesiny lub 2 do 4 tabletek w przypadku wystąpienia objawów po posiłku i przed snem (do czterech razy na dobę). Zawiesinę wstrząsnąć przed użyciem.

Możesz również rozważyć zmianę stylu życia. Pomyśl nad:

  • Jedzeniem mniejszych posiłków zamiast trzech dużych porcji dziennie
  • Obserwuj swoją postawę (prosta, wyprostostowane plecy, szczególnie podczas jedzenia)

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Jeśli objawy nie ustąpią po 7 dniach leczenia, należy skonsultować się z lekarzem.Leku Gaviscon nie powinno się przyjmować w przypadku uczulenia na którykolwiek składnik leku.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.