40 latdoświadczeniaw leczeniu zgagii niestrawności.

Światowy lider w leczeniu zgagi i niestrawności

O nas

Pomagamy ludziom zyskać lepsze samopoczucie.

Witamy na stronie internetowej leków Gaviscon - wiodącej marki na świecie w kategorii leków bez recepty na zgagę i niestrawność.

Nasze powszechnie uznane rozwiązania w zakresie zgagi i niestrawności zapewniają szybką ulgę i długotrwałą ochronę. Kup Gaviscon już dziś w Twojej aptece.

Nasza historia

Ponad 40 lat doświadczenia

1964: Szwedzki radiolog Dr Stig Sandmark odkrywa zalety kleistości jako środka tłumiącego refluks. Kontrola kleistości żołądka wkrótce potem staje się dostępna na receptę w Szwecji.

Nauka

Jak działa Gaviscon?

Główny składnik leków Gaviscon, alginian sodu, pochodzi z naturalnych wodorostów zebranych w zrównoważony sposób wzdłuż wybrzeży Norwegii. Tworzy żelową barierę ochronną, tzw. „tratwę” nad drażniącą zawartością żołądka (która jest głównie kwasem, ale także pepsyną i żółcią). Wodorowęglan sodu odpowiada za unoszenie warstwy żelu nad treścią żołądkową, a węglan wapnia ją wzmacnia.

Tworzy tratwę
Ochronna „tratwa” zapobiega podnoszeniu się drażniącego kwasu żołądkowego.
Wzmacnia i unosi tratwę nad treścią żołądkową
Długotrwała ulga aż do 4 godzin
Ciesz się spokojem z lekami Gaviscon w swoim życiu.

Naturalne rozwiązanie wykorzystujące alginian.

Alginian sodu jest wydobywany ze ścian komórkowych wodorostów. Pomaga żołądkowi zablokować podnoszenie się kwasu, podstawową przyczynę dyskomfortu związanego ze zgagą i niestrawnością, który chorzy tak dobrze znają.